Intézményünk főként időskorúakról, szociálisan rászoruló személyekről, fogyatékkal élőkről és szenvedélybetegekről gondoskodik.
A szolgáltatásoknak két alapvető formája van. Az alapszolgáltatás keretében napi 8 órában, heti 5, illetve 7 napon át nyújt szolgáltatást az intézmény. A szakosított ellátási formában 24 órában, az év 365 napján folyamatos, teljes ellátást biztosítunk. Az alapellátásban az egyén saját lakókörnyezetében az önálló életvitel fenntartása érdekében, fizikai, egészségi és pszichés állapotnak megfelelő egyénre szabott, komplex ellátást biztosítunk.
Szolgáltatásaink: szociális étkeztetés, nappali ellátás, házi segítségnyújtás, támogató szolgálat, tanyagondnoki szolgálat.
Igyekszünk a szükségleteket úgy kielégíteni, hogy ameddig az lehetséges, saját lakókörnyezetben valósuljon meg. Annak érdekében, hogy az ellátást minél több ideig az ellátott saját otthonában lehessen biztosítani, a klubszolgáltatáson belül speciális ellátási formákat, demens és fogyatékos személyek nappali ellátását is végezzük.
Klubjaink Békéscsaba több városrészében, nyolc telephelyen működnek, így biztosítva a könnyebb elérhetőséget. Szakosított ellátás kereteiben bentlakásos ellátást biztosítubk. Otthonainkban átmeneti és tartós elhelyezésre van lehetőség. Az ellátás nyugodt környezetben történik, ahol a teljes körű gondozást, ápolást szakképzett személyzet végzi, az egyéni szükségletekre alapozottan, az emberi méltóság tiszteletben tartásával. A szabadidő hasznos eltöltésére színvonalas, változatos kulturális programokat szervezünk, szükség esetén lehetőség nyílik fizioterápiás kezelések igénybevételére is.
Az ellátásokról bővebben a
szolgáltatásaink menüpontban olvashatnak.
Célunk a gondozási tevékenységek során a gondoskodás komplexitásának növelése, valamint a mentális és életvezetési jellegű gondozási tevékenységek szerepének hangsúlyosabbá tétele. Tevékenységünk jó minőségét hatékony módszerek alkalmazásával, ellátottaink igényeit messzemenően szem előtt tartva kívánjuk biztosítani.
Az intézményben a szakmai munkát végző ápoló-gondozó személyzet (egészségügyi és/vagy szociális végzettségű szakemberek) munkáját segítik: pszichiáter, addiktológus szakorvos,belgyógyász szakorvos, fizioterápiás asszisztens. Az intézmény alkalmazottainak iskolai végzettsége az 1/2000 (I. 7.) SzCsM rendeletben foglaltaknak megfelelő, az intézmény személyzete felelősségbiztosítással rendelkezik.